Уряд Грузії прийняв сміливий план, згідно з яким через 10 років 90% усього автопарку країни складатиметься з електромобілів. Про це оголосив прем’єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе. Він підкреслив, що у разі успіху Грузія обжене весь інший світ за часткою електрокарів на ринку.

Вже зараз ввезення нових або вживаних електромобілів в Грузію не обкладається митними зборами, а для гібридів діє знижка у 50%. Бахтадзе пообіцяв найближчим часом ввести ряд додаткових заходів.

По-перше, буде куплено дві тисячі електрокарів, які стануть використовувати у каршерінгу. По-друге, уряд працюватиме над розвитком зарядної інфраструктури.

По-третє, і це, на думку Бахтадзе, стане вирішальним фактором, планується розробити таку схему лізингу, по якій споживач отримує електрокар абсолютно безкоштовно і протягом п’яти років вносить щомісячні платежі. Сума цих платежів повинна в середньому відповідати різниці між вартістю електрики та бензину – іншими словами, грузинський автомобіліст платитиме за електрокар стільки ж, скільки він зараз платить за бензин. Після п’яти років електрокар буде переходити у власність користувача.

Крім того, за словами прем’єр-міністра Грузії, зараз ведуться переговори щодо будівництва заводу з випуску електрокарів на території країни. Бахтадзе не розкрив подробиць, проте відмітив, що йдеться про двох відомих виробників електрокарів у світі. Такими, до речі, є Tesla та альянс Renault-Nissan-Mitsubishi.