Влада Німеччини виділить 2,5 мільярда євро на підтримку продажу електромобілів та розвиток зарядної інфраструктури, повідомляє Reuters. При цьому основну вигоду від нової програми отримає Volkswagen, оскільки знижки будуть діяти тільки на машини не дорожче 40 000 євро, під що в першу чергу підпадає новий ID.3.

Тепер покупці нових електромобілів стануть отримувати додатково по 6 тисяч євро субсидій, які додаються до вже існуючою державної знижки у розмірі 3 тисяч євро. Іншими словами, автомобіль вартістю 39 тисяч євро можна буде купити за 30.

Однак на практиці ціна може виявитися ще нижчою. З липня по грудень 2020 року у Німеччині знижується ПДВ на покупку електромобілів з 19% до 16%.

Базовий Volkswagen ID.3 буде коштувати у Німеччині 29 990 євро. Крім нього під субсидії підпадають Nissan Leaf, Renault Zoe, Kia Niro, Peugeot e-208 та його близький родич Opel Corsa-e. А ось ціни на Tesla стартують від 43 999 євро.

Втім, не виключено, що із запуском нового заводу Tesla, який зараз будується під Берліном, вартість Model 3 локального складання опуститься нижче 40 тисяч євро.