Головний виконавчий директор Amazon Джеф Безос заявив, що до 2040 року компанія стане компанією з нейтральним рівнем викидів вуглецю. Частиною відповідної стратегії є перехід на використання електромобілів для доставки замовлень. Для цього найбільший онлайн-магазин планує придбати 100 000 електричних фургонів у молодої компанії, в яку він нещодавно інвестував значні кошти.

Мова йде про стартап Rivian, яка займається розробкою і виробництвом електрокарів. Перші фургони Amazon отримає від нього вже до 2021 року, а до 2024 року в парку гіганта роздрібної торгівлі будуть всі 100 000 машин. За оцінкою Rivian, перехід на таку кількість електромобілів дозволить компанії скоротити 4 млн тонн викідів CO2 на рік.

Старший віце-президент Amazon Дейв Кларк назвав цей контракт найбільшим разовим замовленням на електромобілів в історії.  Але одним замовленням від свого обмеження Rivian не обмежиться – вже наприкінці 2020 року компанія планує розпочати продаж своїх перших двох електрокарів, пікапа R1T та позашляховика R1S. До речі, це одні з найочікуваніших електрокарів у світі на сьогодні.

На сьогодні Rivian вдалося зібрати 1,9 млрд інвестицій. Особисто Amazon вклав у стартап 700 млн доларів, другим за розміром інвестором після нього йде Ford – він надав 500 млн.