Технологічний гігант Apple та корейський автовиробник Hyundai-Kia не змогли досягти домовленості щодо спільного виробництва у США електромобіля. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Видання зазначає: Hyundai Motor та Kia повідомили регулювальним органам, що наразі не проводять консультацій з Apple щодо цього питання. Обговорення закінчилося нічим.

Пряма мова:

«Ми отримуємо запити від різних компаній з пропозицією вивчити можливість співпраці у сфері безпілотних автомобілів, але все це знаходиться на ранній стадії, і ніяких рішень поки прийнято не було. З компанією Apple переговорів щодо розроблення безпілотних машин ми не ведемо».

Цікаво, що заява Hyundai та Kia безпосередньо не спростовує ключові припущення, а саме те, що Apple планує розробляти автомобіль не спільно, а самостійно, довіривши корейцям тільки складання; а також про те, що йдеться в першу чергу про електромобіль, а не про безпілотне авто.

Нагадаємо, що раніше сама Hyundai підтвердила факт початкових переговорів з Apple. Водночас ЗМІ писали, що американці хочуть залучити корейців саме для процесу складання майбутнього електрокара. У підсумку, вибір припав на завод Hyundai-Kia в штаті Джорджія, США.

Передбачалося, що Apple інвестує у Kia приблизно 3,6 млрд доларів. Виробництво електромобіля планувалося запустити у 2024 році. Початковий обсяг повинен був складати 100 тисяч авто на рік з подальшим збільшенням до 400 тисяч.

Сама компанія Apple досі мовчить як стосовно відносин з Hyundai та Kia, так і свого інтересу до виробництва електричних автомобілів взагалі. Втім, чутки про таку роботу звучать вже багато років.