ЗМІ опублікували нові подробиці щодо проєкту партнерства концерну Hyundai-Kia та американського технологічного гіганта Apple. Новинне агентство Donga.com з посиланням на свої джерела пише, що партнером Apple буде Kia, причому американський концерн інвестує в неї $3,6 млрд – кошти спрямують на розроблення та і організацію виробництва електромобілів Apple на потужностях Kia в Джорджії (США). Угода буде укладена 17 лютого.

Обидві сторони наразі відмовляються від коментарів. Перша інформація про те, що Hyundai і Apple готують великий спільний проєкт, з’явилася на початку січня 2021 року. Hyundai спочатку підтвердила ці дані, але потім видалила з офіційного повідомлення всі згадки про Apple. Корейські ЗМІ стверджували, що предметом переговорів було виробництво електромобілів під маркою Apple на заводах Hyundai Motor.

Потім, наприкінці січня, агентство Reuters повідомило, що Hyundai Motor «попередньо вирішила», що основним партнером Apple стане саме Kia, оскільки у неї є виробничі потужності в США, які не повністю завантажені. До того ж, Kia позиціонується як більш іміджева марка, ніж Hyundai, тому для неї співпраця з Apple буде корисною з погляду комерційної репутації.

З чуток, в Apple хочуть самостійно розробити автомобіль, знайти постачальників комплектуючих та довірити Kia лише складання, після чого готові машини будуть продаватися самої Apple. Передбачається, що прототип машини, відомої поки як iCar, можуть представити вже у вересні цього року. А ось готова до виробництва машина з’явиться в 2024 році. Початковий обсяг виробництва складе 100 тисяч авто на рік з можливістю збільшення до 400 тисяч автомобілів.