Компанія Apple, яка відмовилася від розробки власного автомобіля, може зайти в цей бізнес з іншого боку. Фірма з Купертіно домовилася про співпрацю з Contemporary Amperex Technology Ltd. (CATL) – найбільшим в Китаї виробником батарей. Про це повідомляють західні ЗМІ.

Розробка батарей для електромобілів може виявитися дуже перспективним напрямом діяльності Apple, а CATL виглядає як відповідний партнер. Минулого року ця фірма збільшила обсяг виробництва в 2,8 рази – з 2,43 до 6,8 гігават-годин. Упродовж двох років підряд CATL залишалася третім за величиною виробником літій-іонних акумуляторів, а до кінця десятиліття сподівається піднятися на друге місце, вийшовши на об’єм в 50 гігават-годин. Продукція компанії використовується в легкових і вантажних електрокарах і електроавтобусах, а також в системах накопичення енергії. Серед її партнерів – BMW, PSA (Peugeot, Citroen і DS) і, з недавнього часу, Hyundai, а також безліч китайських автовиробників.

Крім того, Apple працює над програмним забезпеченням для систем автопілотування, яке збирається продавати стороннім автовиробникам. У компанії також визнають важливість поступової відмови від ДВЗ на користь електричних силових установок. При цьому, як і у випадку з будь-якими іншими продуктами Apple, уся конкретна інформація щодо діяльності в автомобільній галузі тримається в секреті.