Японська компанія Aspark представила електричний гіперкар Owl, який претендує на звання найшвидшого автомобіля у світі. Гостроцікава машина була презентована на мотор-шоу в Дубаї (ОАЕ).

Насправді Aspark Owl вперше був представлений ще у 2017 році на автосалоні у Франкфурті. Щоправда, тоді це був лише демонстраційний зразок, а тепер виробник показав серійну модель.

У гіперкарі використовуються чотири електромотори загальною потужністю 2012 к.с. Загальний крутний момент становить 2000 Нм. Яу наслідок, розгін з 0 до 96 км/год (60 миль/год) становить лише 1,69 секунди. Максимальна швидкість при цьому дорівнює 400 км/год, час розгону з 0 до 300 км/год –  10,6 секунди. Для порівння, це більше тих показників, які попонує надопотужний  електрогіперкар з Хорватії Rimac C_Two.

А ось батареєю Сова (так перекладається ім’я автомобіля) вже не шокує: її объєм становить «всього» 64 кВт*год (заряджання від 44-кіловатного пристрою займає 80 хвилин) при автомності ходу у 450 км за циклом NEDC (тобто рельно – приблизно 300 км). Настільки скромний показник пов’язаний з необхідністю утримання ваги гіперкара у розумних межах. Маса новинки становить 1900 кг, при цьому кузов важить лише 180 кг, оскільки він зроблений з вуглепластика. Багажний відсік тут символічний – він вміщує 50 літрів.

При довжині 4791 мм і шириною 1935 мм висота автомобіля – всього 993 мм (тобто менше метра) в нижньому положенні кузова. Водій може вручну виставити кліренс в межах від 80 до 160 мм. Для максимально ефективного уповільнення використовуються вуглецево-керамічні гальма.

Для Aspark Owl встановлений цінник у 2,9 млн євро. Планується випустити всього 50 екземплярів цього електрокара. Перші постачання мають відбутися у другому кварталі 2020 року. До речі, випускати новинку будуть не в Японії, а в Італії: цим займеться фірма Manifattura Automobili Torino, яка має великий досвід роботи з композитними деталями.