Компанія Audi презентувала нову модель. Це електричний купеподібний кросовер Q4 e-tron Sportback. Незважаючи на те, що машина поки носить статус концепту, на презентації прямо назвали дату початку її продажу – це станеться влітку 2021 року.

Презентований автомобіль насправді вже зараз несе в собі не так багато загадок. Він побудований на загальній для концерну Volkswagen платформі MEB, а точніше – на базі електричного кросовера Volkswagen ID.4, який також з’явиться наступного року.

Минулого року Audi представила концепт Q4 e-tron, який базується на тій самій архітектурі. Так ось, Sportback відрізняється від нього лише оформленням задньої частини кузова, де спад даху зроблений більш пологим. До речі, це поліпшило аеродинаміку і знизило коефіцієнт аеродинамічного опору повітря з 0,27 до 0,26.

Для електромобіля пропонується тільки одна батарея на 82 кВтгод – досить непогано, навіть якщо припустити, що це загальна, а не робоча ємність. АКБ можна заряджати струмом потужністю до 125 кіловат, що забезпечує наповнення до 80% за 30 хвилин.

А ось моторів може бути один або два. У першому випадку у автомобіля буде тільки задній привід з двигуном потужністю 204 к.с., який має крутний момент у 310 Нм. Такий автомобіль здатний проїжджати на одному заряді до 500 кілометрів за циклом WLTP.

Повнопривідні версії отримають додатковий 102-сильний передній електродвигун, що розвиває 150 Нм крутного моменту. З ним загальна потужність збільшиться до 306 к.с., а розгін до 100 км/год скоротиться до 6,3 секунди. Щоправда, знизиться і запас ходу – до 450 кілометрів. Максимальна швидкість обох версій обмежена на позначці 180 км/год. Розподіл маси по осях – 50:50.

До речі, у звичайних умовах такий кросовер приводиться в рух тільки заднім електромотором. При необхідності (на слизькому покритті, різких обгонах або при швидкому проходженні поворотів) автоматично підключається передня вісь.

Довжина нового кросовера становить 4,6 метра, ширина – 1,9 метра, висота – 1,6 метра. За цими показниками Sportback буквально на сантиметр довший за звичайний Q4 e-tron, а також трішки його нижче. Колісна база у обох машин складає 2,77 метра.

Загалом у Audi пообіцяли випустити до 2025 року 20 машин з електроприводом з різними типами кузова. Однак в компанії не уточнили, скільки з них буде електромобілями, а скільки – гібридами, що заряджаються.