Бельгійське видання L’Echo пише про те, що робітникам місцевого заводу Audi, де складають електричні кросовери e-tron, повідомили про скорочення випуску автомобілів у 2021 році. У самій компанії відмовилися коментувати цю інформацію, зазначивши, що кожен рік виробничі плани завжди змінюються.

Чому Ауді вирішила скоротити випуск e-tron,точно невідомо, але на цей рахунок є деякі припущення.  Очевидно, що причина такого рішення точно не полягає у попиті: протягом останніх місяців e-tron дуже добре продається в Європі, у своєму класі він навіть обігнав Tesla Model X. Тому, найімовірніше, керівництво марки керувалося фінансовими міркуваннями.

Річ у тім, що e-tron став для Audi компромісним варіантом.  Компанія бачила успіх Tesla і не хотіла залишатися далеко позаду, але водночас не мала можливості створити електромобілі з нуля та запустити їх у виробництво. Тому вона зважилися зробити модель на базі бензинового кросовера Q7. При такому підході собівартість e-tron могла виявитися вищою, ніж у тих самих Tesla, які від самого початку створювалися саме електрокари.

Виходячи з цього можна припустити, що e-ton, незважаючи на його ринковий успіх, замість прибутку генерує збитки, і в цілому модель потрібна тільки для того, щоб заздалегідь зайняти частину важливого ринку.

Однак в умовах коронавірусної кризи, у Audi могла виникнути необхідність заощаджувати. Компанія готує нове покоління створених з нуля електричних моделей, зокрема, Q4 e-tron і e-tron GT, і,  можливо, саме для їхнього запаску фірма вирішила зекономити гроші.