Клуб власників електромобілів Tesla Західної Австралії спільно з Австралійською асоціацією електротранспорту організував незвичайний експеримент з метою з’ясувати, який з транспортних засобів менше забруднює атмосферу – електрокар або автомобіль з дизельним мотором. Причому зробили вони це досить незвичайним способом.

Для цього «дослідники» зарядили батарею електрокара Tesla Model S P85D за допомогою дизельного генератора (!), а в як опонента електромобілю взяли універсал Volvo V40 з дизельним чотирициліндровим двигуном D4 об’ємом 2 л. Після цього Тесла та Вольво проїхали з однакою швидкістю відстань у 105 км. По закінченню пробігу австралійці взялися за калькулятори.

Дослідники підрахували, що дизельний автомобіль витратив на цей шлях 4,8 л пального, а електрокар, в перерахунку на дизельне паливо (яке пішло на на роботу генератора) –  4,46 л. У підсумку вийшло, що навіть якщо використовувати для заряджання дизельне паливо, електрокари все одно вигідніші як з погляду економії, так і екологічності. Хоча в Австралії власники електромобілів зазвичай заряджають їх за допомогою сонячних батарей.