В порівнянні з усім автомобільним ринком ця сума може здаватися невеликою, але варто нагадати, що електромобілі – це поки що тільки 1% від тих 90 млн автомобілів, які продаються щорічно у світі. І в перерахунку на цей відсоток сума інвестицій виглядає куди переконливіше.

На сьогодні інвестиції у випуск електрокарів, про які заявили відомі автовиробники, розподілилися таким чином: на компанії із США доводиться 19 млрд доларів, з Китаю – 21 млрд, з Німеччини – 52 млрд. Автовиробники підтверджують, що така хвиля інвестицій виникла через формування сприятливих умов. При цьому велика частина цих інвестицій спрямована на китайський ринок: американські і європейські автомобільні компанії бачать в цій країні найбільший ринок електромобілів.

Останніми новинами зі світу інвестицій в електромобілі стала заява голови ради директорів Ford Біла Форда про те, що компанія витратить 11 млрд доларів на електрифікацію свого модельного ряду. У компанії пообіцяли, що до 2022 року буде випущено 40 електричних і гібридних моделей, серед яких буде і повноцінний електричний позашляховик.

До цього в Ford вже заявляли, що інвестують в розвиток електричного транспорту, але суми і масштаби були менші. Повідомлялося, що в майбутньому компанія представить 13 нових моделей електромобілів та інвестує в це 4,5 млрд доларів. Пізніше виробник розповів про 7 нових моделей, виробництвом яких планує зайнятися. До цього списку увійшли: новий повністю електричний позашляховик, який на одному заряді акумулятора може проїхати близько 480 кілометрів, гібридні пікап F-150, спорткар Mustang і мінівен Transit Custom, а також два нові електромобілі для поліції; сьомою новинкою став гібридний безпілотний автомобіль, який Ford планує зробити до 2021 року.

У гонку інвестицій вступив і Daimler. Німецька компанія збирається інвестувати схожу суму – 11,7 млрд доларів. В майбутньому ми повинні побачити 10 повністю електричних Mercedes і 40 гібридів: від найменших легковиків до великих вантажівок для бізнесу. Також Daimler інвестує 1 млрд доларів у виробництво електромобілів і акумуляторів в США. Автовиробники роблять великі ставки на електрокари, але вирішувати, кінець кінцем, все одно буде клієнт. Хоча прогнозується, що у світі буде достатній попит на електромобілі в майбутньому. Наприклад, очікується, що у США до 2030 року 15-20% від усіх проданих автомобілів будуть електричними.