Американські інженери створили батарею, яка може здолати одну з головних перешкод, з якою зустрічаються електромобілі – мороз. Їх можуть оснастити новою батареєю, що здатна нагрівати сама себе і не залежати від холоду.

Як і будь-які інші батареї в електричних транспортних засобах, акумулятори схильні до негативної дії холоду. Дослідження Департаменту енергетики США показали, що погода може вплинути на час роботи батареї аж до 25 %, внаслідок чого автомобіль починає рухатися повільніше. Інженери ж розробили батарею, що може самостійно нагріватись та може забезпечити 15-хвилинну швидку зарядку при будь-яких температурах.

“Унікальна особливість нашої батареї в тому, що вона самостійно стежить за своїм станом і уміє перемикатися в різні режими. Керування цими процесами відбувається автономно, а не з іншого пристрою”, – відмічає Чао-Ян Ван, директор Центру електрохімічних двигунів штату Пенсильванія.

За його словами, усі батареї, з часом здатні менше зберігати енергію. Але 4500 циклів тестування нової батареї з кроком зарядки у 15 хв при 0 градусів за Цельсієм показали тільки 20-відсоткову втрату місткості. За усе життя автомобіля це може забезпечити майже 450 тис. км пробігу та термін служби у 12,5 років. Звичайна батарея показала 20-відсоткову втрату місткості після 50 зарядів.