Національна академія наук Білорусі (НАН РБ) персонально для президента країни Олександра Лукашенка провела виставку перспективного електротранспорту власної розробки. Під час заходу було оголошено, що у прийдешні лінійці білоруських електромобілів буде і такий екзотичний тип, як молодіжний спорткар з кузовом родстер.

На виставці показали прототип шасі родстера і – окремо на стенді – ескізи його кузова. Машина буде мати двомісний салон, задній привід, зможе розганятися до 170 км/год і долати до 270 км на одному заряді батарей.

«Ми вважаємо, що цей автомобіль зможе змагатися з Тесла. Це абсолютно чесно заявляємо. Він легкий, маневрений, використовується для того, щоб ми могли в критичних режимах відпрацювати свої двигуни, свої технічні рішення», – прокоментував представник НАН РБ виданню БелТА.

Серед інших розробок, показаних на виставці, – електробус та електротрак МАЗ, машина для заливки льоду, робочі прототипи електромобілів декількох типів з різним ступенем готовності, електробайки, електровелосипеди та електрогелікоптери.

НАН РБ розробляє лінійку електротранспорту за дорученням Лукашенка з 2016 року. Роботи пов’язані зі зведенням першої у Білорусі атомної електростанції. З введенням в експлуатацію БелАЕС в країні прогнозується надлишок електроенергії, який не зможе вичерпати навіть експорт у держави Євросоюзу. Будівництво станції ведеться з 2011 року, вартість проекту оцінюється у $11 млрд, введення її першої черги відбудеться протягом 2020 року.

До рчі, в особистому гаражі президента Білорусі вже як кілька років є Tesla Model S P100D. Вперше він з’явився за кермом американського електромобіля у вересні 2017 року.