У 2021 року білоруський завод BelGee, який випускає китайські автомобілі Geely, почне виробництво власного електромобіля, заявив в ефірі білоруського телебачення директор підприємства Геннадій Свідерський.

Йдеться про седан на базі китайської моделі Geely Geometry A (раніше ця модель була відома як Geely GE11). Цей електромобіль за зовнішніми габаритами близький до Tesla Model 3, але програє останній, в першу чергу, по динаміці. Машина оснащена суто переднім приводом з електромотором потужністю 163 к.с.

Перевагою новинки стане ціна, яка, за словами Свідерського, буде вдвічі нижчою, ніж у імпортного конкурента, під яким, судячи з усього, мається на увазі та сама Tesla Model 3.

Глава BelGee  навіть назвав точну вартість електромобіля, причому не в базовому, а топовому виконанні. За словами Свідерського, вона не перевищить 70 тисяч білоруських рублів, що дорівнює за актуальним курсом 24,1 тис. євро.

Швидше за все, топова версія білоруської машини отримає батарею від китайського седана ємністю 61,9 кіловат-години. За застарілим та оптимістичним циклом NEDC, Geometry A з такою батареєю може проїхати на одному заряді до 500 км.

Є у китайців і варіант з більш скромною батареєю на 51,9 кіловат-годин. Такий седан проїжджає до 410 кмна одному заряді.

У планах на наступний рік випустити тисячу електромобілів на заводі BelGee.