Наприкінці вересня BMW здивувала автомобільну громадськість інформацією, що не збирається відмовлятися від традиційних ДВЗ та навіть активно працює над новим бітурбованим двигуном V8. Однак паралельно ведеться робота і над новими електрокарами, і наші західні колеги дізналися про це дещо цікаве.

Зокрема, як повідомляє видання AutoExpress, баварська компанія працює над електричної версією хетчбека 1-Series. Новинка повинна з’явитися на ринку у 2021 році і, швидше за все, отримає назву i1. Технічно машина буде побудована на базі платформи UKL1, яка з самого початку не проектувалася під електрокари. Однак можливість встановлення батареї вона все ж передбачає, але великим запасом ходу майбутній електрокар i1 навряд чи зможе похвалитися. Цього року споріднена марка MINI представила електричний хетчбек Cooper SE на базі цієї ж платформи, і його батарея об`ємом 32,6 кВт *год забезпечує запас ходу у 235-270 км за циклом WLTP. Не виключено, що майбутній «баварець» отримає аналогічну АКБ.

Можливо, BMW i1 виглядатиме саме так

Ймовірно, що BMW i1 також запозичить у MINI електромотор потужністю 184 к.с. З ним Cooper SE розганяється до 100 км/год  за 7,3 секунди, його максимальна швидкість становить 150 км/год.

Глава підрозділу BMW i Роберт Ірлінгера розповів зарубіжним журналістам, що платформа UKL1 дозволяє проектувати різні передньопривідні моделі, яких в майбутньому буде чимало. Найближчими роками BMW збирається представити 12 повністю електричних та 13 гібридних моделей з можливістю підзарядки від розетки.