Компанія BMW офіційно представила концепт BMW i4. Це електромобіль, який зовсім скоро стане серійною моделлю і кине виклик, зокрема, Tesla Model 3.

Поки що в лінійці BMW i представлені тільки дві моделі: компактний міський електромобіль i3 і гібридний спорткар i8. Обидві почали випускати 6-7 років тому, а за цей час світ сильно змінився. Тепер Tesla є вже не стартапом з нішевим продуктом, – це серйозна загроза для традиційних виробників. І BMW однією з останніх підключається до гонки з Тесла.

Візуально BMW i4 виконаний в дусі інших останніх моделей марки, а ось настільки гіпертрофовані «ніздрі» зустрічаються вперше. Пора звикати: вже зовсім скоро вони доберуться і до серійних моделей компанії. Однією з найближчих новинок BMW в такому стилі буде седан M3. Власне, товарний i4 також отримає такий характерний дизайнерський елемент.

«Ніздрі» на i4 – це не решітка, а її стилізація. За ними тут ховаються компоненти системи автопілота (радари, лідари, камери).

Головна фішка салону – вигнутий і звернений у бік водія широкий дисплей, який поєднує прилади та мультимедійну систему. Вміщує машина чотирьох пасажирів.

У новинці використовується силова установка BMW eDrive п’ятого покоління. Потужність електромоторів оцінюється у 530 к.с. Автомобіль зможе прискорюватися з 0 до 100 км/год приблизно за 4 сек, максимальна швидкість перевищує 200 км/год. Об`єм батареї становить 80 кВтг, вона забезпечить запас ходу у 430 км за американським тестовим циклом EPA або 600 км за європейським WLTP. АКБ важить приблизно 550 кг.

Баварська компанія планує почати серійний випуск BMW i4 у 2021 році. Електромобіль збиратимуть на основному заводі марки у Мюнхені.