Компанія BMW готується до найбільш радикальної революції у своїй новітній історії. Нове покоління спортивного седана M5 буде пропонуватися на вибір у двох версіях: плагін-гібридній та повністю електричній. Про це пише британський журнал Car.

Йдеться про седані 5-Series з індексом G60: його звичайні версії з’являться у 2023 році, а M5 – на рік пізніше. Гібридна версія буде оснащуватися бензиновим V8 та електроприводом з сукупною потужністю 780 к.с. Однак електрична версія буде ще більш потужною і, як наслідок, більш цікавою.

BMW M5 актуального покоління

Такий електромобіль БМВ отримає 135-кіловатний батарею, що складається з акумуляторів пакетного типу, а також три електромотори потужністю 250 кіловат кожний та 1020 к.с. у сумі. Два мотора розмістяться ззаду і один спереду, що забезпечить контроль вектора тяги.

Перед конструкторами поставлено завдання гарантувати автомобілю розгін до 100 км /год не більше ніж за 2,9 секунди. Це виглядає не дуже амбітно, враховуючи що Tesla Model S вже зараз робить це приблизно за 2,4 сек.

Програш в динаміці може пояснюватися не стільки нестачею потужності електромоторів, скільки вибором на користь акумуляторів пакетного типу, тоді як у Tesla застосовуються пальчикові батарейки. За даними видання, в BMW визнають помилку, але проект вже занадто у роботі, і змінювати щось вже пізно.

Цікаво, що електрокар M5 по суті займе місце електричного гіперкара BMW, який, у свою чергу, повинен був змінити гібрид i8. Цю машину почали розробляти, але проект закрили через його дорожнечу.