Компанія BMW презентувала серійну версію концепту Vision iNext, яку назвали iX. Це досить великий електричний кросовер, який за розмірами близький до Tesla Model X і надійде в продаж наприкінці 2021 року.

 

Cам виробник порівнює новинку з X5 по довжині, ширині і місткості, а з X6 – по висоті. Стверджується, що машина побудована на абсолютно новій архітектурі, але є підозри, що це компромісна платформа, яка буде використовуватися і для бензинових моделей марки.

 

Що стосується характеристик, то в BMW підкреслюють, що вони попередні. Машина отримає два електромотори сукупною потужністю не менше 500 к.с. Розгін до 100 км/год займатиме менше 5 сек.

 

Ємність тягової батареї становитиме 100 кіловат-годин. Це дозволяє компанії сподіватися на те, що заряду вистачить мінімум на 600 км шляху за циклом WLTP і мінімум 482 км за більш суворою методикою EPA.

 

Незважаючи на традиційний дизайн з «ніздрями», кросовер має непогану аеродинаміку. Коефіцієнт лобового опору дорівнює 0,25. Це трохи гірше, ніж у Tesla Model X (0,24) і значно краще, ніж у бензинових аналогів. Водночас очікувана середня витрата енергії у 21 кВт*год/100 км не виглядає низькою.

 

Автомобіль зможе підтримувати зарядний струм потужністю 200 кВт*год. Завдяки цьому, заряджання з 10% до 80% займає менше 40 хвилин, а на 120 км шляху машина зможе заряджатися за перші 10 хв після підключення. Потужність бортового зарядного пристрою не називається, але в релізі говориться про домашню зарядку потужністю 11 кіловат.

Виробництво та продаж BMW iX розпочнуться наприкінці наступного року.