Компанія BMW готує прорив в області зберігання і використання енергії : автовиробник збирається перевести свої електромобілі і гібриди з літій-іонних батарей з рідким електролітом на твердотілі літій-іонні АКБ. Технологія вже знаходиться в розробці, проте у виробництво її запустять лише у 2026 році. Про це повідомляє видання Autocar з посиланням на члена ради директорів BMW Group Яна Робертсона, що відповідає за маркетинг і продажі.

Заміна рідкого електроліту на твердий дозволяє значно підвищити щільність енергії: BMW розраховує на надбавку в 15-20% тільки на первинному етапі. Самі батареї стануть легші і компактніші, що дозволить удосконалити конструкцію автомобілів. Крім того, вирішаться проблеми з небезпекою витоку, перегрівання, токсичності. У разі ушкодження при ДТП твердотілий акумулятор не спалахне, а отже, можна зробити його ще легше, прибравши протипожежний захист. Нарешті, така батарея менш чутлива до зовнішньої температури і слугуватиме довше.

Сама ідея не нова – твердотілі акумулятори вже використовуються в різному спеціалізованому устаткуванні, але доки вони занадто дорогі, щоб встановлювати їх в електромобілі. Тим часом нинішні літій-іонні батареї також удосконалюватиметься. Наступне покоління таких акумуляторів повинне з’явитися в 2018 році, коли BMW представить повністю електричні версії кросовера X3 і хетчбека Mini.

Via: BMWBlog