Компанія BMW «схрестила» два свої суббренди – електромобільний BMW i і позашляховий BMW X. Як повідомляє ресурс bimmertoday.de, автовиробник зареєстрував на себе торговельні марки iX1, iX2, iX3, iX4, iX5, iX6, iX7, iX8 і iX9, які можуть бути використані як назви майбутніх електричних кросоверів.

Очевидно, усі баварські SUV на електротязі будуть не самостійними моделями – як i3 і i8, а лише модифікаціями автомобілів з основної лінійки. Великого сюрпризу тут немає: по-перше, в BMW вже не раз говорили, що архітектура усіх нових машин спочатку розрахована на використання і ДВЗ, і електроприводу, а по-друге, вже підтверджено, що BMW X3 третього покоління отримає в 2020 році електричну версію.
Схоже, продаватися він буде як iX3.

Реєстрація дев’яти назв не означає, що BMW дійсно випустить дев’ять електрокросоверів усіх розмірів, тим більше що моделей X8 і X9 у компанії просто немає, а X7 доки існує лише у вигляді концепту – до речі, плагін-гібридного (на головному фото) . На даний момент виробник просто «забронював» ці індекси, щоб уникнути юридичних казусів в майбутньому. До речі, марки від BMW i1 до BMW i9 баварці оформили ще при створенні суббренду BMW i, але такої кількості унікальних моделей точно не буде – сам підрозділ вже змінив спеціалізацію, переорієнтовувався на розробку автопілота, штучного інтелекту і тому подібного.

Проте, одним iX3, справа, швидше за все, не обмежиться. BMW Group пообіцяла випустити 12 моделей електромобілів до 2025 року. У 2019-м вийде MINI, у 2021-м – чотирьохдверне купе в стилі недавнього концепту i Vision Dynamics, а між ними – вищезгаданий BMW iX3, але про інших ми доки нічого не знаємо. Логічно припустити, що серед них будуть і інші кросовери, адже в сегменті преміальних електричних SUV з’являться конкуренти різних розмірів і форм – Tesla Model X і Model Y, Audi e-tron quattro і e-tron Sportback.