Нафтова компанія British Petroleum оголосила про свої інвестиції у розмірі 20 млн доларів у ізраїльський стартап StoreDot, який розробляє акумулятори, здатні заряджатися набагато швидше звичайних. Раніше в StoreDot вклався німецький автоконцерн Daimler: він інвестував 60 млн доларів.

Акумулятори StoreDot – це плоскі літій-іонні елементи у формі пластин, в яких використовуються деякі унікальні синтезовані органічні молекули. Ці молекули значно прискорюють хімічну реакцію, що протікає при зарядці акумулятора. Розробник запевняє, що електромобіль із запасом ходу у 480 км може бути повністю заряджений всього за 5 хв. Ось коротке відео, що демонструє технологію:

Теоретично, потужна зарядка здатна подати в батарею електрокара струм достатньої сили, щоб зарядити її миттєво. Проте існуючі акумулятори не впораються з такою енергією і просто згорять. Кращі батареї електрокарів в режимі швидкої зарядки зараз заряджаються за півгодини,  причому не повністю, а на 50-80%. Повна зарядка займає не менше декількох годин.

У StoreDot обіцяють зробити свої батареї для електромобілів серійними вже у 2022 році. Для цього компанія побудує власний завод в Китаї.

BP – не єдина нафтова компанія, яка страхує свій бізнес на випадок зникнення машин з ДВЗ, інвестуючи в інфраструктуру для електромобілів. Так, Shell активно вкладається в розвиток мережі зарядних станцій. Більшість аналітиків нафтових компаній вважають, що попит на нафтопродукти почне істотно падати після 2030 року.