Компанія Citroen представила нову модель – серійний електромобіль для міста. Це «розетковий» сітікар, розрахований на двох пасажирів, з м’якими бамперами  та ремінцями з QR-кодом замість традиційних дверних ручок.

Новинка в першу чергу дивує розмірами: його довжина складає 2,41 метра, ширина – 1,39 метра, а висота – 1,52 метра. Це означає, що Citroen Ami помітно коротший за компктний Smart ForTwo (довжина – 2,69, ширина – 1,66 метра). Проте, він перевершує за габаритами «крихітку» Renault Twizy (довжина – 2,33, ширина – 1,38 метра).

Також у Citroen Ami незвичайна конструкція дверей: пасажирська відкривається так, як ми звикли, тоді як водійська – проти ходу руху. У салоні при цьому відсутній центральний дисплей – роль мультимедіа та навігаційної системи виконує смартфон водія.  Однак традиційна приладова панель є в наявності.

Багажника у Ami немає, проте є ніша для зберігання речей в області ніг, а також вантажний відсік позаду пасажирів. Матеріали, що використані в обробці інтер’єру, в більшості своїй жорсткі і миються. Передбачається, що велика кількість скла (включаючи панорамний дах) має дати пасажирам відчуття простору, а також забезпечує хорошу видимість.

Субкомпактний автомобіль запропонують в семи різних версіях. До списку додаткового обладнання входять спеціальний утримувач для смартфона, дверна сітка для зберігання дрібниць, гачок для сумки і т.д. Подушок безпеки у моделі немає.

Новинка оснащена електромотором потужність 8,2 к.с. Літій-іонний акумулятор розташовується під підлогою, його об`єм дорівнює 5,5 кВтгод. Вага компактного автомобіля разом з батареєю складає 485 кг. Запасу ходу вистачає приблизно на 70 км (за яким циклу вели розрахунок, не вказується). Максимальна швидкість Ami становить 45 км/год. «Заправити» машину від побутової розетки можна за три години (кабель вбудований, знаходиться біля пасажирського дверного отвору).

За документами електрокар Citroen Ami є квадріциклом (згідно з європейською класифікацією), тому для того, щоб керувати ним, не потрібно мати водійські права. Теоретично це означає, що за кермо Citroen Ami в деяких країнах зможуть сідати 14-річні підлітки.

Продаж нового Citroen стартує у Франції наприкінці березня 2020 року. Потім модель добереться до Іспанії, Італії, Бельгії, Португалії та Німеччини. Виробник запропонує як просто купити Ami, так і взяти його у довгострокову оренду, або в каршерінг. Для тих, хто вибере варіант звичайного придбання, стартова ціна у Франції складе 6 тис. євро.