Німецький концерн Continental AG анонсував дві концептуальні зарядні установки для електромобілів, які будуть продемонстровані на виставці споживчої електроніки CES в Лос-Анджелесі у січні 2018 року.

Перша – це безпровідний майданчик, при заїзді на який машина заряджається. Головна інновація Continental полягає в тому, що в автомобілі встановлюються електромагнітні датчики, які допомагають розмістити електрокар на плиті максимально точно – це прискорює зарядку.

Потужність пристрою – 11 кіловат, і цього вистачає, щоб за 1 хв збільшувати запас ходу на 1 км. В цілому він швидше розрахований на той час, коли в електрокарах з’являться повноцінні автопілоти: висадивши пасажирів, машини зможуть самі вирушати на найближчу таку зарядну станцію. І повертатися, коли вони знову будуть потрібні.

Друга система називається AllCharge, і цього разу без дроту не обійтися. За словами представників Continental, особливість цієї системи – в здатності заряджати машину від будь-якого джерела струму, будь-якої сили і напруги.

У побутовій електромережі струм – змінний, при цьому для заряду батареї вимагається постійний струм. Крім того, різні швидкі зарядки видають електричний струм з різними характеристиками. Таким чином, автовиробники вимушені оснащувати електрокари інверторами, які перетворять електричний струм, що приймається, в такий, який потрібен для заряду батарей. Чим більше універсальний такий інвертор, тим він дорожчий і важчий, при цьому повністю універсальну систему ще не встановлювали на електромобілі.

Система AllCharge унікальна тим, що як перетворювач для струму вона використовує тяговий електромотор і його власний інвертор. При рекуперації енергії гальмування електромотор працює як генератор, виробляючи електричний струм – але змінний. Таким чином, він забезпечений інвертором для зарядки батареї.

У Continental здогадалися використовувати цей пристрій і для зарядки від бортової мережі. При цьому потужність системи AllCharge – до 43 кВт. Ще одна важлива якість системи – здатність працювати у зворотний бік. Енергія батареї перетвориться в змінний струм напругою 220 вольт і може бути використана в побутових цілях, наприклад, як резервне джерело живлення для будинку.

Виробництво AllCharge планується почати в 2022 році, а ось про безпровідну зарядку в плані термінів нічого не говориться.