Криворізька компанія Murmuration Technology опублікувала на своїй сторінці у Facebook рендери комерційного електрокара CoolOn. За задумом авторів проекту, фургон-трансформер отримає вантажний відсік, що знімається, модульну тягову батарею та кілька електромоторів на вибір.

У довжину, ширину і висоту CoolOn досягає 5000, 1700 і 2100 мм відповідно, тобто український електрокар за розмірами являє собою маленький розвізний фургон. В конструкції буде використано максимальну кількість комплектуючих місцевого, а також власного виробництва. Вантажний відсік, як вже зазначалося вище, знімний. На його місце можна встановити кузов, як у пікапа, маніпулятор або спеціальне обладнання для прибирання вулиць.

Тягова батарея – літій-залізо-фосфатна (LifePO4) ємністю 40 кВтгод. Пробіг без підзарядки – лише 200 км. Привід може бути переднім або повним.

Фірма Murmuration планує ставити на CoolOn власні вентильні реактивні електромотори потужністю від 30 до 80 кВт (41-109 к.с.) – в них менше міді і немає магнітів, що знижує кінцеву вартість.

До речі, електромобіль з модульним кузовом відносно недавно показав каліфорнійський стартап Neuron EV. Позашляховик T-ONE при бажанні трансформується з шасі з кабіною у пікап, вантажний фургон або сімейний мікроавтобус з п’ятьма або шістьма посадочними місцями. Причому в залежності від конфігурації салону крісло водія буде встановлено або по центру, або збоку, як у звичайного автомобіля.