Якщо вдивитися у свіжий фінансовий звіт Renault, то серед безлічі фактів і цифр (чистий збиток за 2019 рік склав 141 млн євро) можна знайти дуже цікаві речі. Наприклад, дорожню карту електрифікації модельного ряду групи.

Згідно з інфографіки, через рік або два буде випущений перший електромобіль бюджетної марки Dacia, моделі якої відомі в Україні з шильдом Renault (Sandero, Logan і Duster). Прийдешня новинка описана як компактний міський автомобіль, але ніяких подробиць поки немає. Що, звичайно, ніяк не заважає трохи поміркувати.

Можливо, електрична Dacia стане більш доступним аналогом Renault Twingo Z.E., який вийде вже у цьому році і буде технічно уніфікований зі Smart. Інший варіант – це адаптована для Європи версія гетчбека Renault K-ZE. Модель на базі індійського  Kwid дебютувала в статусі концепту на Паризькому автосалоні 2018 року, а в 2019-му її виробництво налагодили в Китаї на заводі eGT New Energy Automotive – спільному підприємстві Renault, Nissan і Dongfeng. В теорії Dacia K-ZE могла б скласти серйозну конкуренцію тріо маленьких електромобілів VW Group: Skoda Citigo e iV, Seat Mii Electric та їх родоначальнику Volkswagen e-up!

Крім Dacia, група Renault готує новий електромобіль під титульною маркою. Він буде побудований на новій архітектурі CMF-EV, тобто новій версії Common Module Family, спочатку розрахованої на моделі без ДВЗ. Крім того, в найближчі два-три роки вийдуть ще кілька гібридів – з можливістю зарядки від мережі і без. Вони приєднаються до вже анонсованих Captur E-Tech plug-in, Megane E-Tech plug-in і Clio E-Tech.