Румунська марка Dacia належить Renault і випускає найбільш бюджетні моделі французького концерну. В Україні ці машини продаються під материнським брендом Renault: моделі Logan, Sandero, Duster і Dokker.

Так ось, скоро у Dacia з’явиться свій перший електромобіль, його ім’я – Spring. Ще навесні компанія показала прототип новинки, а тепер – запатентувала дизайн серійної моделі.

Власне, Dacia Spring – це трохи перероблена версія компактного електричного кросовера Renault City K-ZE, який вже продається в Китаї. Це ультрабюджетного модель, тому в Європі її і вирішено продавати під румунською маркою, щоб не псувати імідж головному французькому бренду.

Машина дуже компактна: її довжина становить всього 3,7 метра, а ширина – 1,58 метра. Технічні характеристики теж невеликі: скромний 45-сильний електродвигун розганяє автомобіль до 105 км/год. Ємність батареї становить 26,8 кіловат-години, що за системою NEDC забезпечує 271 км, але в реальних умовах не варто розраховувати білш ніж на 200 км.

У Китаї така машина з урахуванням місцевих дотацій коштує близько 9 000 доларів. В Європі Dacia Spring з’явиться у 2021 році і буде коштувати дорожче – близько 15 000 євро. Проте, цей електрокар претендує на звання найдешевшого на європейському ринку. До того ж, на відміну від Renault City K-ZE, він буде більш безпечним та краще оснащеним. У всякому разі, так припускають західні ЗМІ.