Два виробника вантажівок майже одночасно оголосили про початок поставок клієнтам нових електричних моделей. У США місцевий підрозділ Daimler Trucks передав фірмі Penske Truck Leasing, що спеціалізується на оренді та лізингу, перший екземпляр Freightliner eM2, а в Нідерландах компанія DAF поставила мережі супермаркетів Jumbo свій CF Electric.

Обидва електромобіля призначені для внутрішньоміських перевезень. Середньотоннажний вантажівка Freightliner eM2 оснащується 480-сильним приводом і батареєю на 325 кіловат-годин. Вона проїжджає на одному заряді 370 км і заряджається на 80% за півгодини. У 286-сильному тягачі DAF CF Electric встановлений більш скромний блок акумуляторів – на 170 кіловат-годин, і вистачає його лише на 100 км, проте вантажопідйомність досягає 40 тонн. Швидка зарядка займає ті ж півгодини, повна – півтора.

Обидві моделі ще не запущені в серійне виробництво – у випадку з Freightliner це станеться лише у 2021 році. Машини, передані корпоративним клієнтам – це досліднецькі зразки, які будуть проходити випробування в умовах щоденної експлуатації.