Німецький концерн Daimler та його китайський партнер BAIC оголосили про розширення співпраці. Партнери вкладуть понад 11,9 мільярда юанів (близько 1,5 мільярда) євро в створення нових виробничих потужностей e Китаї, на яких, серед іншого, будуть випускатися електромобілі суббренда Mercedes EQ.

На початку минулого літа Daimler і BAIC, на той момент вже співпрацювали в рамках спільного підприємства Beijing Benz Automotive Co. Ltd. (BBAC), підписали угоду про електромобілізацію Китаю. Він передбачав модернізацію існуючого виробництва під випуск електрокарів. Також німці придбали частку в дочірньому підприємстві BAIC – компанії BJEV, чиєю спеціалізацією якраз є EV.

Зараз Daimler також будує в Китаї акумуляторну фабрику вартістю в 740 мільйонів доларів – в його глобальної мережі це буде одне з п’яти підприємств, які вироблятимуть батареї для електромобілів. Крім того, концерн вже випускає в Піднебесній електрокари на спільному з BYD Auto підприємстві.

Вже наступного тижня, 6 березня, в Женеві відбудеться світова прем’єра першого серійного електромобіля Mercedes EQ – кросовера EQ C. На тій же виставці покажуть ще один товарний електрокрос – Jaguar I-Pace.