Daimler інвестує 10 мільярдів євро в нові електричні моделі. Про це голова відділу досліджень і розробок концерну доктор Томас Вебер повідомив німецькій газеті Stuttgarter Zeitung. За словами топ-менеджера, до 2025 року автовиробник планує вивести на світовий ринок 10 нових електромобілів, побудованих на єдиній платформі.

Трьома з цих десяти новинок будуть нові моделі Smart. Вебер розраховує, що на той час батареї, які живлять електромотори, стануть більш досконалими і забезпечать запас ходу до 700 км на одному заряді. Для розуміння, електрокари Smart четвертого покоління, які нещодавно дебютували, можуть проїхати тільки 155-160 км.

Електричні моделі Mercedes продаватимуться під новим суббрендом EQ. Їх передвісником є концептуальний кросовер Generation EQ, представлений на автосалоні в Парижі-2016. Його товарний варіант почнуть випускати в Бремені до кінця цього десятиліття. Ще у вересні джерела повідомляли, що у Mercedes-Benz буде не менше шести електричних моделей. Судячи за прототипом, вони матимуть автономність близько 500 км. Томас Вебер говорить, що в плані дизайну машини з лінійки EQ помітно відрізнятимуться від звичайних моделей Мерседес, проте з міркувань економії автовиробник постарається використовувати якомога більше загальних компонентів.

Спортивний підрозділ Mercedes – AMG також випустить електрокар після 2020 року. Як заявив ще у жовтні керівник суббренду Тобіас Мерс, це вимушений захід – інакше «AMG просто зникне».

Крім того, раніше стало відомо про відкриття заводу по виготовленню батарей до 2018 року.

Via: Reuters