Канадська компанія DeepGreen Metals, що займається глибоководної видобутком корисних копалин, оплатила дослідження, яке підтвердило, що видобуток металів з океанського дна завдасть меншої шкоди екології, ніж традиційний спосіб отримання відповідної сировини. При цьому під загрозою опиниться на 93% менше живих організмів, якщо брати до уваги тільки ті види, що відомі науці.

DeepGreen Metals через дочірню компанію NORI (Nauru Ocean Resources) уклала контракт на геологорозвідувальні роботи в зоні Clarion-Clipperton (CC) в східній частині Тихого океану терміном на 15 років. З цього року там почнуть випробовувати пілотну систему збору багатих мінералами поліметалічних конкрецій, з яких потім будуть виділяти нікель, кобальт, марганець, а також мідь. Такі метали будуть потім використовуватися для створення елементів електрокарів. За оцінками фахівців, при такому процесі розробки виділяється на 70% менше вуглекислого газу та залишається на 94% менше твердих відходів.

Видобуток конкрецій нетоксичний та менш шкідливий для довкілля. Згідно з прогнозів, у Тихому океані можна зібрати 909 млн тонн сировини. Частка корисних копалин в ньому буде наступна: до 1,3% нікелю, 29,2%, 1,1% міді і 0,2% кобальту. Додаткові обсяги видобутку з нових джерел допоможуть боротися з дефіцитом, адже за даними Світового банку, протягом найближчих 5  років недолік цих металів буде відчуватися по всьому світу.

З цієї причини ряд виробників намагається заздалегідь застрахувати себе від можливих проблем з видобутком того самого кобальту або літію, уклавши контракти безпосередньо з постачальниками сировини.

До речі, нещодавно для електромобілів створили батарею, яку неможливо вбити.