Вже цього місяця покупці в Європі отримають перші серійні електричні кросовери Volvo – це модель XC40 Recharge P8, випуск якої днями почався на підприємстві в бельгійському Генті. Незабаром компанію йому складе ще один «паркетник» без двигуна внутрішнього згоряння.

Це передбачено новою стратегією компанії – шведи обіцяють додавати до модельного ряд по одному електрокару щороку. У фірмовій ієрархії Volvo майбутня новинка розташується на сходинку нижче XC40 – очікується, що вона отримає індекс XC20. В якості основи найменшого кросовера Volvo розглядаєтьсянова архітектура SEA (Sustainable Experience Architecture), яку спеціально для електромобілів розробив власник Volvo, китайська корпорація Geely. Про це повідомив глава Volvo Хокан Самуельсон в бесіді з виданням Auto Express, художники якого заразом спробували представити і вигляд майбутньої машини (див. фото).

Також видання наводить слова глави Volvо:

«Невеликі автомобілі також можуть бути преміальними. Наприклад, якщо ви купуєте невеликий предмет одягу, вам зовсім необов’язково вибирати річ з дешевої синтетичної тканини. Для нас абсолютно нормально робити компактні машини спільно з Geely. Ми вже співпрацюємо. У нас є платформа CMA, розроблена в Швеції, але при спільному фінансуванні. А вони самостійно розробили архітектуру SEA.  Завдяки тому, що вона була повністю зроблена в Китаї, машини на цій платформі виходять досить дешевими у виробництві. А ми, у Volvo, можемо вдягнути такий автомобіль у преміальний одяг».

А ось що Самульсон сказав про компактні кроссовери:

«Кросовери стали дуже популярними, але ми вважаємо, що вони повинні стати повністю електричними. І в майбутньому вони стануть не такими, як зараз. Зокрема, кліренс та поза шляхові можливості відіграють все меншу роль».

Компанія вже запатентувала індекс XC20, а заодно найменування для ще одного майбутнього електричного SUV – XC10.

До речі, в майбутньому на базі SAE Geely збирається створити ціле сімейство електромобілів, які стануть відрізнятися не тільки розмірами, а й потужністю моторів і ємністю батарей.