Спроба Dyson вийти на автомобільний ринок так і залишиться нереалізованою: виробник преміальної побутової техніки оголосив про закриття проекту електромобіля. У зверненні до співробітників засновник та власник компанії Джеймс Дайсон розповів, що його команда змогла розробити фантастичну машину, однак в комерційному плані цей проект нежиттєздатний. Фірма не змогла знайти інвесторів.

“Це не провал продукту або команди, для якої дуже важко буде почути цю звістку. Їх досягнення були величезні – з огляду на масштабність та  складність проекту”,  – написав Дайсон у своєму листі.

Про заснування підрозділу Dyson Automotive стало відомо у 2017 році, хоча до того моменту розробка електромобіля вже велася як два з половиною роки. Власник компанії передбачав, що всього через кілька років електрокари стануть головним джерелом прибутку Dyson, а всі інші її продукти відійдуть на другий план. Вже тоді заплановані інвестиції досягали 2,5 млрд фунтів стерлінгів, а штат проекту складався з більш ніж 400 інженерів, серед яких були колишні фахівці компаній BMW, Aston Martin та Tesla. Dyson  навіть розпочав будівництво автозаводу у Сінгапурі, на початку цього року главою підрозділу був призначений колишній президент Infiniti Роланд Крюгер. Цієї весни у ЗМІ з`явилася перша інформація про електромобіль Dyson: очікувалося, що це буде великий кросовер, аналог Bentley Bentayga або Range Rover, який мав отримати  твердотільні батареї – менші за розміром та більш енергоефективні  у порівнянні з традиційними літій-іонними АКБ (але більш дорогі). У продаж електрокар повинен був надійти у 2021 році.

Проте тепер 72-річний Джеймс Дайсон намагається уникнути масових звільнень та підшукує всередині компанії нові посади для співробітників електромобільного підрозділу. Втім, про повне закриття проекту мови не йде: компанія продовжить роботу над твердотільними акумуляторами, штучним інтелектом та машинним зором. Зараз ці технології мають великі перспективи, зокрема в галузі побутової техніки, яка залишиться основною продукцією компанії Dyson.