Безпілотні електромобілі і роботизовані магазини – два технологічні тренди, які активно набирали силу у 2017 році. На виставці споживчої електроніки в Лас-Вегасі (CES) Toyota представила концепт, який об’єднує в собі обидва напрями. Презентацію провів президент компанії Акіо Тойода.

Безпілотний автомобіль з акумуляторним живленням отримав назву e-Palette. Платформу можна буде використовувати для вуличної торгівлі, у тому числі для продажу їжі, а також для доставки товарів. За задумом розробників, електрокар розмиватиме межу між невеликими магазинчиками і онлайн-торгівлею.
Завдяки «відкритому» дизайну інтер’єру e-Palette може бути переобладнаний під потреби конкретного користувача, чи то доставка посилок, чи то використання як таксі.

Нині e-Palette являє собою концепт, але в компанії запевняють, що реальні машини з’являться на дорогах США і інших країн вже на початку 2020-х років – спочатку для проведення досліджень. Для більш успішного та швидкого запуску проекту Toyota вже заключила партнерські відносини з такими компаніям, як Amazon, DiDi, Mazda, Pizza Hut і Uber.