Американський електромобільні стартап Rivian представив свою другу модель – великий семимісний позашляховик R1S. Новинка побудована на тій же платформі, що і пікап R1T, розсекречений напередодні. Обидві машини дебютують на публіці в рамках автосалону в Лос-Анджелесі.

Ці два електромобіля настільки схожі один на одного, що доречно буде говорити про одну модель та два кузови, особливостями конструкції яких і обумовлена ​ різниця: у першому випадку ми маємо дворядну кабіну і вантажний майданчик, у другому – трьохрядовий салон. Позашляховик вийшов на 435 мм коротше, на 5 мм вище і на 20 кг легше пікапа. По відстані між осями пасажирський автомобіль поступається вантажопасажирському у 375 мм. Rivian R1T може тягти на буксирі 5-тонний причіп, R1S – тільки 3,5-тонний. Проте в останньому можна ще впевненіше почувати себе на бездоріжжі за рахунок збільшених кліренсу і кута перекату. При цьому позашляховик залишається вельми утилітарним  та практичним: другий й третій ряди сидінь можна скласти в підлогу для перевезення будь-яких вантажів. Щоправда, наскрізний тунель для перевезення довгих предметів у R1S відсутня, а обсяг ще одного вантажного відсіку в задній частині зменшений з 200 до 180 л.

Архітектура, яку в Rivian називають скейтбордом, і варіанти силових установок у пікапа та позашляховика ідентичні – аж до динамічних характеристик. В обох випадках використовуються чотири 200-сильних електромотора та батареї на 105, 135 і 180 кіловат-годин, причому для установки останньої в R1S довелося пожертвувати третім рядом сидінь. Незалежно від ємності блоку акумуляторів позашляховик проїжджає на одному заряді на 16 км більше, ніж пікап (запас ходу – 386, 499 та 660 км відповідно). Версія з молодшою АКБ набирає “сотню” за 4,9 с, із середньою – за 3 с, а старшою – за 3,2 с.

Випускати R1T почнуть в 2020 році, а R1S – в 2021-м. Позашляховик буде коштувати від 72,5 тис. доларів без урахування урядових пільг. Якщо у Rivian все вийде і заявлені характеристики та ціни залишаться без серйозних змін, кросовер Tesla Model X разом з ще не представленим пікапом Tesla отримають перших гідних конкурентів – більш ніж серйозних.