Китайський стартап XEV запустив на платформі Kickstarter збір коштів на будівництво електричного мікрокара YoYo. Основні вузли авто передбачається роздрукувати на 3D-принтері. Окрім того, це буде дуже дешева машина.

Крихітний YoYo довжиною лише 2,5 метра (для порівняння, довжина Smart fortwo – майже 2,7 метра). За європейською класифікацією він потрапляє в категорію транспортних засобів L7, тобто за паперами електромобіль пройде як квадроцикл. Конструкція мікрокара дуже проста і складається з 57 окремих елементів. При цьому незважаючи на розміри, автори проекту обіцяють «комфорт як, для витонченої балерини, так і для регбіста».

На 3D-принтері будуть віддруковані всі деталі новинки за винятком шасі, стекол, шин та силової установки. На «роздруківку» бампера піде близько 4 годин, даху –  5 годин, а дверей – 8 годин.

YoYo буде відповідати чинним європейським нормам безпеки: отримає захисні бруси спереду, ззаду та у дверях, захист від перекидання, подушку безпеки водія та ABS. Використання надрукованих зовнішніх панелей в майбутньому дозволить запропонувати покупцям бібліотеку нових деталей, за рахунок яких можна буде змінити зовнішність автомобіля або відремонтувати пошкоджені елементи.

Мікрокар оснастять електромотором з віддачею 7,5 кВт (пікова – 22 кВт), а також низьковольтною LiFePO4-батареєю на 9,2 кВтгод. Без підзарядки Yoyo проїде до 150 км і розженеться до максимальних 150 км/год.

Акумулятор можна зарядити від побутової розетки, а також замінити на нову АКБ за допомогою запатентованої Battery Swapping System. Цей опціональний сервіс будуть автоматично інформувати технічний центр XEV про низький заряд батареї.

Ціна електрокара для перших інвесторів складе 5999 євро. Після запуску серійного виробництва, який запланований на серпень 2020 року, вартість зросте до 10 499 євро.