Марки KIA і Hyundai оголосили про створення власних сонячних панелей для установки на дахи і капоти автомобілів. Технологію почнуть впроваджувати e серійне виробництво найближчим часом.

Корейці працюють відразу над трьома поколіннями таких панелей. Перше призначене для гібридів: залежно від погодних умов воно за день забезпечуватиме від 30 до 60% заряду батареї. Це дозволить паливноелектричним машинам частіше використовувати чистий електропривід та знизити рівень викиду CO2 – не кажучи вже про економію на зарядці.

Друге покоління – свого роду інновація: це напівпрозорі панелі для машин з ДВЗ, інтегровані в панорамний люк. Така панель пропускає світло в салон і в той же час заряджає акумулятор. У Hyundai Motor Group вважають, що використання сонячної енергії дозволить привести паливні автомобілі у відповідність з екологічними нормами, які постійно посилюються.

Нарешті, панелі третього покоління, які передбачається встановлювати і на дах, і на капот, орієнтовані на стовідсоткові електрокари. Їх, наприклад, повиннні отримати електричні кросовери Hyundai Kona Electric та KIA Niro EV. Вони поки що знаходяться на стадії тестування, а ось сонячні батареї першої генерації з’являться у гібридів Hyundai і KIA вже у 2019 році.