Агентство Associated Press опублікувало розслідування про те, як влада Китаю в реальному часі стежать за переміщенням всіх без винятку електромобілів в свій країні. Це стосується як електрокарів місцевого виробництва, так і імпортних марок – Tesla, GM, BMW та будь-якої іншої.

За словами виробників, закон зобов’язує їх передавати всі дані про автомобілі урядовим центрам. Що характерно, закон поширюється тільки на так звані “машини на новій енергії” – ця китайська формулювання включає електрокари та гібриди.

Уряду доступні дані по 61 параметру електромобілів, включаючи його місце розташування, рівень заряду батареї, режим роботи двигуна. Сама влада Китаю пояснює, що всі ці дані потрібні для аналізу та подальшого використання з метою підвищення безпеки дорожнього руху. Автори матеріалу, проте, відзначають, що в світі є багато країн з більш високим рівнем дорожньої безпеки, однак ніде крім Китаю влада не веде тотальне стеження за автомобілями.

За підсумками минулого року частка машин на новій енергії на ринку Китаю склала 2,6%. Влада, однак, має намір стимулювати попит і довести цей показник до 20% до 2025 року. Інформація про місце розташування всіх цих авто буде в будь-який момент доступна уряду Китаю.