Електричний кросовер Hyundai Ioniq 5 ще не встиг повноцінно вийти на ринок, а в компанії вже говорять про рекордну кількість попередніх замовлень: за першу добу з усієї Південної Кореї надійшло 23 760 заявок. І це при тому, що за весь 2021 рік планували продати таких машин близько 26,5 тис. одиниць.

У самій Hyundai такий ажіотажний попит пояснюють уважним ставленням до запитів та очікуванням покупців. По-перше, це розміри: Ioniq 5 хоча і виглядає як гетчбек, це фактично – середньорозмірний кросовер. До того ж, колісна база у нього більша, ніж у повнорозмірних позашляховиків. По-друге, електромобіль підтримує зарядку від 800-вольтових терміналів потужністю до 350 кВт та двосторонню передачу енергії V2L, що дозволить підключати до нього електроприлади потужністю до 3,5 кВт.

По-третє, дизайн в стилі ретро, ​​салон-трансформерта  можливість вибору однієї з чотирьох версій. Поки доступні варіанти Standard Range та Long Range, із заднім або повним приводом. Потужність силових установок Айонік 4 варіюється від 170 до 306 к.с., максимальна дальність ходу – 480 км. У Південній Кореї ціни на модель починаються з 38,5 тис. євро. В Європі  Ioniq 5 коштує від 41 900 євро.

Нагадаємо, Hyundai Ioniq 5 – це перший продукт на новій електромобільної платформі E-GMP, конструкція машини в принципі не передбачає використання ДВЗ.

Протягом декількох місяців новинку почнуть продавати в Євросоюзі та США.