Компанія Opel розпочала продаж свого нового електрокара Ampera-e. Першим ринком для моделі стала Норвегія – сама «електрифікована» з європейських країн. В цій країні його можна бути придбати за 35,4 тис. доларів (без урахування субсидії на придбання нового електрокара).

Як пояснюють в німецькій марці, спочатку було вирішено вивести Ampera-e на ринки тих країн, де вже є розвинена інфраструктура для електромобілів або, принаймні, існують державні преференції для покупців «зеленого» транспорту. У випадку з Норвегією це субсидії, відсутність податків на придбання електромобілів, низький транспортний податок, безкоштовна муніципальна парковка, доступ на смуги для громадського транспорту. Зараз на дорогах цієї країни є вже майже 100 тисяч електрокарів.

Перші покупці в Норвегії отримають свої Opel Ampera-e навесні 2017 року. Потім настане черга Німеччини, Нідерландів, Франції та Швейцарії. В інших державах Європи продажі стартують в кінці 2017 року або початку 2018 року – після нарощування виробничих потужностей. Тим часом «рідний брат» Ampera-e – Chevrolet Bolt – вже з’явився у деяких американських дилерів. До середини 2017 року модель буде доступна на всій території США.

Разом з тим варто відзначити, що Opel Ampera-e з`явиться в Україні фактично відразу після того, як прибуде до Норвегії: українсько-норвезька компанія Carpoint To-U, що спеціалізується на постачанні нових електрокарів з європейською гарантією, вже замовила цей електрокар. Іншими словами, на український ринок електромобіль Opel вийде раніше, ніж у більшості країн ЄС. При цьому, як підкреслив співзасновник Carpoint To-U Назар Шимоне-Давида, ціна електричної «Ампери» в Україні не буде вище європейської.

Chevrolet Bolt /Opel Ampera-e оснащується 200-сильним електромотором і батареєю на 60 кіловат-годин. Залежно від методики випробувань, хетчбек може проїхати на одному заряді близько 380 км.

Via: Opel 1, 2