Електричний кросовер Porsche Mission E Cross Turismo, який дебютував минулого тижня в рамках Женевського автосалону, з великою вірогідностю отримає товарне втілення. Німецький автовиробник опублікував прес-реліз, в якому відзначається величезний інтерес до прототипу з боку прихильників бренду та міжнародних ЗМІ.

Porsche провів голосування у в Twitter, присвячене тому, чи варто випускати Mission E Cross Turismo серійно: 74% з майже 13 тис. учасників відповіли на це питання «так». Компанія також підготувала підбірку цитат провідних автомобільних медіа, і більшість з них зводиться до того, що Tesla, можливо, і створила новий сегмент на авторинку, але тепер у неї з’явився серйозний суперник в особі Porsche. Відзначається також, що Mission E Cross Turismo, який, по суті, є універсал з високим дорожнім просвітом, може виявитися дуже затребуваним на європейському ринку. Porsche навіть процитував одну з чуток, згідно з якої, продажі моделі стартують у 2021 році – це можна розцінювати як цілком конкретний натяк. Проте, офіційно цей проект ще не отримав «зелене світло» від ради директорів, хоча шеф-дизайнер Міхаель Мауэр від себе особисто заявив, що дуже хотів би побачити Cross Turismo на конвеєрі.

Технічно Cross Turismo ідентичний суперфастбеку Mission E, який стане серійним вже у 2019 році. На кожну його вісь встановлений електромотор, разом вони видають більше 600 к.с. і дозволяють розвинути 100 км/год менш ніж за 3,5 с. Фірмова швидка зарядка забезпечує запас ходу у 400 км всього за 15 хв.

На початку лютого наглядова рада Porsche оголосила про подвоєння інвестицій в електрокари. Зокрема, на розширення сімейства Mission E передбачається витратити додаткові 500 мільйонів євро. Паралельно Porsche розробляє нові електромобілі спільно з Audi, але перший з них вийде тільки до кінця 2021 року.