Поліцейське управління Лос-Анджелеса позбавляється від десятків електромобілів BMW i3s. Як повідомляє Bimmer Life, департамент розчарувався у виборі машин: вони виявилися непридатними для служби.

Електрокари виставили на продаж через офіційного дилера, який колись продав їх правоохоронцям. Ціни – 15-20 тисяч доларів. Машини ще на гарантії та в гарному стані.

Для порівняння, новий BMW i3s з салону в США коштує приблизно 44 тис. доларів.

Проект закупівлі BMW i3s для поліції стартував у 2014 році, коли мер мегаполісу Ерік Гарцетті вирішив у боротьбі за чисте повітря перевести парки муніципальних установ на гібриди і електромобілі. Рік по тому був підписаний контракт на постачання 100 од. BMW i3s щорічно протягом трьох років, починаючи з 2016 року. Цим авто належало служити в поліції. Сума контракту склала 10,3 млн доларів.

Помилка була зроблена ще від самого самого початку. Для правоохоронців замовили машини без опційного ДВЗ, що заряджає акумулятор на ходу. На батареї ємністю 22 кВтгод i3 проїжджав лише 130 км. У наступному році з новим варіантом BMW міг пройти до 183 км, але цього все одно виявилося недостатньо. Як показували розслідування, більшість машин намотали лише кілька тисяч та навіть сотень миль.

Зрозуміло, ні про яке використання електромобілів в якості патрульних мови не йшлося. Але навіть при нетермінових поїздках водії постійно скаржилися на брак автономності. Періодично помітні машини «підставляли» співробітників поліції, які використовували їх в особистих цілях. Так, один з офіцерів приїхала на службовому BMW i3 до манікюрного салону.