Підсумки 2016 року та початку 2017 року однозначно вказують: популярність електромобілів росте шаленими темпами.

Цю новину спровокувала невеличка замітка про продажі електрокарів за січень 2017 року у Великобританії. Так, за перший місяць нового року електромобілі зайняли 4,2% автомобільного ринку Сполученого Королівства – на секунду, але одного з найбільших у Європі. Тобто наразі кожен з 20-25 реалізованих автомобілів є електрокаром! Цей результат бум прогнозованим, адже продажі електрокарів зростали постійно: наприклад, минулий рекорд долі ринку у 3,6% був зафіксований у листопаді минулого року.


Тренд підтримує і Україна. Минулий рік став дуже незвичнім для електрокарів: з одного боку – скасування деяких поборів та мит; з іншого – проблеми з сертифікацією та тимчасове припинення ввезення електромобілів. В 2016 році Україна зайняла четверте місце світі по частці електромобілів серед проданих авто, 2 563 зареєстрованих електромобілів, при 65 562 всього проданих авто, що склало 4 відсотка; лідер ринку – Nissan Leaf.

Помітний об’єм ринку вже призвів до фундаментальних зрушень: в Україні з електрокарами починають працювати офіційні дилери! На протязі 2016-2017 рр. вже почали або почнуть продажі електрокарів: BMW, Renault, Hyundai та вже всьогодні весь модельний ряд нових електромобілів можна придбати в салоні Carpoint To-U.