Вечором 7 грудня Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №6776-д про внесення змін до Податкового кодексу. Цим законопроектом, окрім іншого, передбачено звільнення від ПДВ і акцизу операцій з імпорту електромобілів в Україну.

Як відмітив глава міністерства Інфраструктури Володимир Омелян, відповідно до ухваленого законопроекту, ПДВ і акциз на імпорт електромобілів буде скасований з 1 січня 2018 року. «Чудова звістка і великий крок вперед! Спасибі народним депутатам! Ми це зробили», – написав міністр у Facebook. Спрощений режим розмитнення електромобілів діятиме до 1 січня 2019 року. Першочергово закон передбачував термін у 5 років, проте поправка, яку прийняли згодом скоротила його до одного року.

Так чи інакше, але з наступного року українці отримають можливість купити електромобіль дешевше, ніж зараз. З відміною ПДВ машини на електротязі подешевшають на 20%. Крім того, тепер не доведеться платити за акциз, який складає 109 євро. Так, якщо зараз б/в Nissan Leaf в Україні (з АКБ на 24 кВтгод) коштує в середньому 14-17,5 тис. доларів, то з наступного року такий автомобіль обійдеться примірно у 12-16 тис. доларів. Проте, найцікавіше – це економія, яку відчують покупці нових електромобілів, адже вона складе понад 6 тис. доларів, навіть на базові моделі.

Раніше при розмитненні електромобілів (так само як і будь-яких інших легковичків) необхідно було сплатити мито (8%), проте для електрокарів Верховна Рада відмінила її ще в 2015 році.