У квітні 2018 року на заводі Volkswagen в німецькому місті Цвіккау стартує передсерійне виробництво електричних хетчбеків I.D. Ці прототипи будуть задіяні в підготовці до повномасштабного комерційного випуску, який розпочнеться у листопаді 2019-го. До випробувань нових електрокарів компанія приступить цього вересня, повідомив глава бренду VW Герберт Дісс в ході щорічної прес-конференції VW Group.

Своє підприємство у Цвіккау Volkswagen має намір перетворити на «європейський центр електромобільності» : там випускатимуть усі моделі на новій платформі MEB, розробленій спеціально для машин з електроприводом. До теперішнього часу компанія встигла представити чотири концепти з цього сімейства: вищезгаданий хетчбек, мікроавтобус I.D. BUZZ, кросовер I.D. CROZZ і седан I.D. VIZZION. Коли завод у Цвіккау вийде на повну потужність, з його конвеєра щодня сходитиме до 1,5 тис. електромобілів на архітектурі MEB.

Аналогічні «центри електромобільності» відкриються в Китаї та Північній Америці, що дозволить Volkswagen практично одночасно почати продажі електрокарів нового покоління в трьох ключових регіонах світового авторинку. Нагадаємо, одному тільки Китаю VW пообіцяв 40 електрифікованих моделей до 2025 року. Увесь проект курирує новий підрозділ E-Mobility у складі ради директорів VW. Його очолює Томас Ульбріх, який раніше відповідав за виробництво і логістику.

На тій же прес-конференції гендиректор усієї групи Volkswagen Маттіас Мюллер оголосив, що до 2022 року виробництво електромобілів буде налагоджено на 16 заводах концерну. З 2019-го компанія представлятиме нову EV-модель «практично кожен місяць».