Електромобільні стартапи поступово перетворюються на повноцінних виробників – з кожним роком розмір інвестицій в такі проекти збільшується в рази. Так, цього року в електромобільні стартапи було вкладено близько 2 млрд доларів – майже на 100% більше, ніж в минулому році.

Як повідомляє Electrek, зсилаючись на аналітичне агентство CB Insights, новостворені фірми, що займаються розробкою електромобілів, отримали цього року 1,926 млрд доларів інвестицій. Для порівняння, в минулому році до і EV-стартапів надійшло 920 млн доларів, а в 2014-му – 326 млн. При цьому безпосередня кількість інвестицій не помножилася – мова йде лише про збільшення самих сум.

При цьому, варто відмітити, що впродовж 2010-2012 років спостерігався високий рівень інвестицій, який тим не менш був паралізований через банкрутство таких стартапів, як Fisker, A123 та Better Place. Але схоже, що з приходом нових компаній, інвестиційна привабливість повертається до електромобільної сфери, і кількість старапів, які отримують інвестиції буде збільшуватись надалі.

За даними CB Insights, цей рік став таким «великими» через декілька «мега-раундів» фінансування. Наприклад, китайська компанія NextEV, яка нещодавно показала 1360-сильний електричний гіперкар, отримала 500 млн доларів інвестицій. Кілька інших компаній отримали кошти у розмірі 100 млн доларів і більше. Серед таких – стартапи Faraday Future і Lucid Motors. Ці компанії вже мають готові прототипи, і в недалекому майбутньому готуються налагодити серійне виробництво електрокарів.

Via: Electrek