Електричний фургон Volkswagen e-Crafter, який побудований на базі звичайного Crafter останнього покоління і дебютував в статусі концепту восени 2016 року, поступить в продаж у цьому вересні. Серійне виробництво почнеться влітку, але перша тест-партія готова вже зараз, – днями виробник передав комерційні електромобілі клієнтам. Ними стали компанії з Німеччини, Великобританії, Нідерландів і Швеції. Найближчими місяцями вони випробовуватимуть новинку в умовах повсякденної експлуатації.

В ході підготовки до конвеєра Volkswagen e-Crafter зазнав ряд змін. Найзначніше з них – зменшення місткості батареї із спочатку заявлених 43 до 35,8 кіловат-годин. В результаті запас ходу скоротився з 208 до 160 км на одному заряді. На перший погляд, це погана новина, проте компанія Volkswagen Commercial Vehicles провела дослідження, яке показало, що більшості клієнтів, які займаються внутрішньоміськими перевезеннями, досить усього 70-100 км в день. З іншого боку, менша місткість акумулятора означає зниження собівартості.

Батарея як і раніше розташовується під підлогою вантажного відсіку, не займаючи корисний простір, об’єм якого досягає 10,7 кубічних метрів. Настінний зарядний пристрій потужністю в 7,2 кіловата дозволяє повністю відновити запас енергії за 5 годин і 20 хвилин, а 40-кіловатна експрес-зарядка забезпечує 80% заряду за 45 хв.

Потужність електромотора Volkswagen e-Crafter залишилася незмінною – 136 к.с., а максимальна швидкість в порівнянні з концептом навіть зросла – з 80 до 90 км/год. Покупцям будуть доступні дві версії фургона з корисним навантаженням в 1000 і 1750 кг.