Електричний транспорт стає дедалі популярним, причому не тільки на дорозі, але й у повітрі. Компанія Siemens провела випробування нового електродвигуна на планерному літаку Extra 330LE. Під час тісту повітряне судно побило рекорд швидкості серед літаків на електротязі – розвинуло швидкість близько 340 км/год, подолавши відстань в 3 км.

Випробування судна відбулися у кінці березня в аеропорту Шварц Хайде біля Дінслакена (Північний Рейн-Вестфалія, Німеччина), проте Siemens повідомила про них тільки в квітні.

Рекорд вдалося встановити завдяки новому вдосконаленому електромотору – Siemens SP260D. При віддачі 260 кВт він має вагу всього 50 кг – це рекордний показник співвідношення потужності і маси. За віддачею електричний Extra 330LE в 5 разів перевершує інші літаки на електротязі.

Створений німцями Extra 330LE також став першим у світі літаком на електротязі, який відбуксував в повітрі планер. Повітряне судно під керуванням пілоту вищого пілотажу Уолтера Екстра підняло планер LS8-neo на висоту 600 м всього за 76 с. Обидва рекорди були зафіксовані Міжнародною федерацією аеронавтики (FAI).

Via: Electrek