Глава компанії Tesla Ілон Маск обговорював днями в Twitter особливості нового седана Model 3 і побіжно підтвердив плани компанії щодо випуску четвертої моделі. Відповідаючи на питання, чи складуться імена моделей Tesla в абревіатуру S3XY, Макс заявив: «Так, усе правда – Model Y з’явиться через декілька років. Ну, повинна принаймні».

Tesla Model Y буде кросовером побудований на базі Model 3 – тобто стане компактніше і доступніше за свого старшого брата Model X. При таких початкових даних Model Y повинна стати дуже популярною і масовою машиною. При цьому новинка отримає двері «крило сокола» – як у Model X.

Tesla Model 3 з батареєю мінімальної місткості зможе проїжджати близько 350 км. Очікується, що цю ж відстань зможе долати і базова версія Model Y, але унаслідок збільшеного кліренсу і збільшеного аеродинамічного опору місткість акумулятора буде збільшена, що відобразиться на вартості електромобіля. Ціна на седан складає 37 тис. доларів в базовій комплектації, тоді як кросовер обійдеться на декілька тисяч доларів дорожче.

Нагадаємо, що раніше повідомлялось, що лише 12% покупців обирали базову версію Model 3, найчастіше обираючи такі опції, як збільшена батарея, функція автопілоту та повний привід.

Via: Teslarati