.Якщо ви думаєте, купувати електромобіль чи ні, і зважуєте усі «за» і «проти», то ви за адресою: Американська автомобільна асоціація (AAA) з’ясувала, що думають про свої електромобілі ті, хто придбав їх вперше.

Раніше ААА підрахувала, що повна вартість володіння електромобілем протягом п’яти років і при пробігу 120 тис. км у США становить десь 600 доларів на рік. За мірками країни це небагато.

В ході опитування ААА з’ясувала, що початкові побоювання власників електромобілів, з приводу дальності пробігу на одній зарядці і інші, не виправдалися.

Більшість власників, яких опитала AAA, побоювалися купувати електромобіль, але у підсумку все ж придбали його. Так, 91% власників хвилювались з приводу дальності поїздок і неможливості подорожувати на електромобілях через брак зарядних станцій. Це істотно впливає на обсяги продажу. «Хоча 40 мільйонів американців проявили інтерес до купівлі електромобіля, фактично обсяги продажу набагато нижчий», – говорить директор AAA Грег Бреннон.

Але варто людині купити електромобіль, як усі побоювання зникають у перші ж місяці. З опитаних власників (71% з яких раніше не володіли електромобілем), 96% заявили, що знову куплять електромобіль, коли прийде час міняти машину. Як відзначили в ААА, більшість власників, які спочатку були стурбовані запасом ходу на одній зарядці, стали «менше турбуватися» або «перестали турбуватися» після придбання електромобіля.

Багато власників електромобілів (43%) стали їздити частіше і більше, ніж на машинах з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ). Серед опитаних 78% як і раніше мають в своєму гаражі машину з ДВС, а 87% з них, за даними AAA, частіше використовують електромобілі. Середній пробіг на добу у власників електромобіля досягає майже 63 км, а заряджання у 75% випадків відбувається вдома.

Загалом варто відзначити, що і хоча електромобілі коштують дорого, їздити на них набагато дешевше, ніж на звичайних машинах. Менше грошей витрачається і на техобслуговування, а також ремонт. Крім того, експлуатація електромобілів не доставляє очікуваних більшістю незручностей.