Компанія Bosch запропонувала застосовувати вибухівку для того, щоб мінімізувати ризик ураження електричним струмом при ДТП за участю електромобілів. Річ у тому, що при сильному ударі дроти та літій-іонні батареї, якими оснащуються електрокари, можуть отримати пошкодження. При цьому вони часто залишаються «під напругою», що загрожує ураженням електричним струмом водія та пасажирів або навіть пожежею.

Нова розробка Bosch – це такий собі піротехнічний «ключ маси». Спеціальні чіпи з невеликою кількістю вибухової речовини у разі аварії розірвуть електричні ланцюги за допомогою мікровибухів. Причому ці вибухи мають достатню потужність не тільки для того, щоб від’єднати батарею від решти мережі автомобіля, але й для того, щоб надійно ізолювати дроти.

Для активації чіпів використовуються дрібні напівпровідники, причому спрацьовують вони буквально за мить. Напівпровідники Bosch є частиною так званої системи захисного вимикача і запускають вибухи в момент спрацьовування подушок безпеки. Ця технологія допоможе захистити від удару струмом не тільки тих, хто знаходився в електрокарі на момент аварії, але й тих, хто поспішить їм на допомогу.

Розробка дійсно цікава, але абсолютно новою її назвати важко, оскільки компанія Tesla вже оснащує свої авто схожим пристроєм – піропатроном, який “відсікає” батарею при ДТП.